Projekt współfinansowany ze środków PO Fundusz Inicjatyw Obywatelskich


Wykład - 31 maja 2017 PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy na tegoroczny piąty już wykład z cyklu „Kultura dawnego Gdańska”. Tym razem naszym prelegentem będzie prof. dr hab. Tadeusz Stegner, który przedstawi referat zat. „Ewangelicy w Trójmieście po 1945 r.” Prelekcja dotyczyć będzie przemian narodowościowych, demograficznych, społecznych wśród ewangelików Gdańska, Gdyni i Sopotu po drugiej wojnie światowej. Przedstawiona zostanie aktywność społeczności protestanckiej i jej duchownych w różnych sferach życia, nie tylko religijnego. Szczególnie ważna będzie cezura 1945 r. zmieniająca, w związku z wyjazdem ludności niemieckiej, sytuację ewangelików w tych miejscowościach.

Nasz referent jest historykiem, profesorem zwyczajnym na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w historii Polski XIX i XX wieku. W swoich badaniach szczególnie wiele uwagi poświęca dziejom polskiej myśli politycznej, sprawom narodowo-wyznaniowym oraz historii protestantyzmu na ziemiach polskich. Był organizatorem kilkunastu sesji naukowych. Jego obszerny dorobek naukowy obejmuje ponad 100 publikacji. Jeśli są Państwo zainteresowani poznaniem powojennej historii społeczności protestanckiej w Trójmieście – zapraszamy do Domu Uphagena 31 maja 2017 r. (środa) o godz. 17tej.

 
Studia i materiały z dziejów domu gdańskiego PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do nabycia pierwszego i drugiego tomu publikacji „Studia z Dziejów Domu Gdańskiego” pod red. Edmunda Kizika. W tym celu prosimy o kontakt z sekretarzem Towarzystwa dr Ewą Barylewską-Szymańską drogą telefoniczną (tel.(58)326-07-19) lub mailowo pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Koszt każdego z tomów – 30 zł + przesyłka listem zwykłym 5 zł lub priorytetem 7 zł za każdy z tomów. Publikację wysyłamy po wpłacie pieniędzy na konto Towarzystwa:

Bank Polska Kasa Opieki S.A., Oddział w Gdańsku, ul. Ogarna 116
44 1240 5400 1111 0010 1994 3957

 

Więcej…
 


joomla templateinternet security reviews
University template joomla by internet security review